Seks hayatınızı ısıtmanın ve libidoyu artırmanın yollarını arıyorsanız, yediğiniz yiyecekleri düşünmek kesinlikle önemlidir. Beslenme sağlıkla ilgili hemen hemen her şeye sahiptir ve sağlığınızın libidonuzla çok ilgisi vardır. Doğru yiyecekleri seçmek, vücudunuza cinsel dürtünüzü artıracak besinler sağlayacak ve Tantra Koltuğu 'nun kemerleri arasındaki performansınızı güçlendirecektir. İşte libidoyu artıran 5 seksi yiyecek.

Çiğ İstiridye

Çiğ istiridyenin klasik bir afrodizyak olduğunu hepimiz duymuşuzdur. Uzmanların “nihai seks minerali” dediği madde olan çinko ile yüklü oldukları doğrudur. Çok fazla çinko mevcut olduğunda hem testosteron hem de sperm daha güçlü bir şekilde üretilir. İstiridye ayrıca libido artışıyla ilişkili bir zevk hormonu olan dopamin ile de ağırdır.

Etli Meyveler ve Sebzeler

Çilek, mango ve şeftali gibi sulu meyveler, kan dolaşımına kolayca emilen birçok vitamin, mineral ve bitkisel besin içerir. Organik olarak yetiştirilmiş meyve ve sebzeleri yediğinizden emin olun ve genel canlılığınızı arttırmanız için garanti edilecek bir yol oldugu doğrudur. Hücreleriniz doğru enerji kaynaklarından beslenir ve güçlendirilirse, libidonuzun fırlaması garantidir!

Çiğ Çikolata

Çiğ çikolatadaki kakaonun, cinsel dürtünüzü harekete geçiren kimyasal maddeler içerdiği bir gerçektir. Spesifik olarak, bunlar teobromin ve fenilalanindir. Teobromin, kafein gibi uyarıcı bir etki yaratır. Fenilalanin, kadınları (ve erkekleri de!) daha sevgi dolu ve uyumlu hissettiren iyi hissettiren bir vucut kimyasalıdır. Bu iki aşk kimyasalı bir araya gelir ve çiğ çikolatayı en çekici afrodizyaklardan biri yapar!

Sarımsak

Tüm libido yiyecekleri tatlı ve ekstra lezzetli olmayabilir. Sarımsak da listede yer almaktadır. Bunun nedeni, bol miktarda allisin kaynağı olmasıdır. Allisin, kan damarlarınızı genişleten, özellikle cinsel organlara giden kan akış hacmini artıran bir vucut kimyasalıdır.

Karpuz

Karpuzun içinde gerçekten önemli bir seks besin maddesi vardır! Buna sitrülin denir. Görüyorsunuz, sitrülin vücudunuzun içinde bir amino asit olan arginine dönüştürülür. Arginin, kan damarlarını genişleten ve kan akışını artıran nitrik oksit seviyelerini artırmaya yardımcı olur. Bu, erektil disfonksiyon ve bir dizi başka cinsiyete dayalı zorluklar için yaygın bir bütünsel tedavidir.


Belirli yiyecekleri yemeyi seçmek libidonuzu yükseltebilir ve sizi daha tatmin edici ve tatmin edici bir seks partneri yapabilir. Vücudunuz uyum içinde olduğunda, libidonuz doğal olarak (genellikle katlanarak) artar ve sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için uygun diyet alımı hayati önem taşır.