Cinsel yakınlık somut bir şey değildir, bir yolculuktur. Yakınlık ve özellikle cinsel yakınlık zamanla gerçekleşir ve sürekli değişir. Aslına bakılırsa, cinsel yakınlığı öldüren tek şey durgunluktur. Cinsel yakınlık, çoğu insanın aşina olduğu bir yakınlık biçimidir.

Bununla birlikte, cinsel yakınlık, çeşitli duyusal aktivitelerin kullanımını içerir ve sadece iki kişinin cinsel ilişkiye girmesinden çok daha fazlası olarak kabul edilir, bu yüzden büyük bir konu olarak kabul edilir. Araştırmalar, öpüşmekten, sarılmaya ve sarılmaya ve hatta sekse kadar her şeyin, rızaya dayalı bir ilişkide olmanın kritik bir parçası olmakla birlikte, sağlık yararları olduğunu gösteriyor. Cinsel yakınlık bedeniniz, zihniniz ve ruhunuz için harikalar yaratabilir. Başka bir deyişle, iyi seks sizin için iyidir ve bunun nedenleri bunlardır.

Uzun Ömür

Şimdi, tüm erkekler bu öneriye gözlerini devirmeye başlamadan önce, son araştırmalar, iyi samimi seks yapmanın hem erkeklerin hem de kadınların uzun ömürlülüğüne ve bekaretine katkıda bulunduğunu öne sürmekte. Bu nedenle, erkeklerin duygularını paylaşarak mutlu bir eşten daha fazlasını kazanma şansı daha yüksek gibi görünüyor. Uzman psikologlar tarafından belgelenen araştırma, daha az cinsel aktivite yaşayan diğer erkeklere göre daha sık orgazm yaşadığını bildiren erkeklerde ölüm riskinin neredeyse yarı yarıya azaldığını belirtti.

Formda Bir Vücut Alın

Tek başına egzersiz yapmanın ne kadar sıkıcı olduğundan sürekli şikayet edenlerden misiniz? Pekala, sadece yarım saatlik cinsel aktivitede kendinizi şımartmak yaklaşık 150 kalori yakmak için yeterlidir, bu da koşu bandında on dakikalık bir koşuda atacağınız miktarla hemen hemen aynı miktardadır.

Parlayan Cilt

O pahalı yüz kremlerini, serumları kullanmaktan bıktınız mı? Cinsel aktivite, kan dolaşımının yanı sıra kanın oksijenlenmesini de artırabilir, bu da sizin için seks sonrası bir ışıltı ve daha parlak bir cilt anlamına gelir. Tamam, parlayan cilt uzun sürmeyebilir, ancak seksin daha uzun süreli başka faydaları da var. Örneğin, orgazm olmak, güneşe aşırı maruz kalmanın ciltte neden olduğu hasarı iyileştiren DHEA gibi endorfin ve büyüme hormonlarının salgılanmasını tetikleyebilir. Aslında, yakın tarihli bir İskoç araştırması, gün aşırı seks yapan insanların, aşağı inmeyenlere göre 10 ila 12 yaş daha genç göründüğünü ortaya koydu. Ve eğer kaz ayağı sizi endişelendiriyorsa, tek ihtiyacınız olan şey, sevgilinizle yakınlaşmak ya da en azından haftada bir düzenli ilişkiye girmek faydalı olabilir.

Stresten Kurtulma

İster inanın ister inanmayın, 2010 yılında Brezilya Sağlık Bakanı, ülkenin yüksek tansiyon sorununa hızlı bir çözüm olarak cinsel yakınlığı tavsiye etti. Al işte ozaman, buyur!


Bitirme Notu

Zaman zaman cinsel yakınlığın faydalarının çok gerçek olduğunu belirten yeni çalışmalar dikkatimize sunuldu. Bununla birlikte, bilim adamları, cinsel yakınlığın çeşitli yararlarından sorumlu olanın, seks miktarından ziyade hemen hemen her zaman kalite olduğunu da vurgulamaktadır. Bu nedenle Tantra Koltuğu 'nun sağlayacağı rahatlığı ve desteği çok takdir edeceksiniz. .